Brytyjskie firmy zatrudniają w rekordowym tempie

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 15-07-2021, 09:25

Brytyjskie firmy w czerwcu zwiększyły liczbę płac w rekordowym tempie, ponieważ ponowne otwarcie gospodarki wywołało bezprecedensową walkę o personel.

Według danych urzędu statystycznego (ONS) liczba zatrudnień wzrosła w czerwcu o 356 tys. Zapotrzebowanie na pracowników wzrosło, a liczba wakatów w ubiegłym miesiącu wzrosła do rekordowego poziomu 962 tys., To o 7 proc. więcej niż w maju.

„Trudności rekrutacyjne, z jakimi borykają się firmy, wykraczają daleko poza tymczasowe wąskie gardła. Braki kadrowe mogą przeciągnąć się na tempo ożywienia“ - skomentował Suren Thiru z Brytyjskiej Izby Handlowej.

Płace wraz z premiami wzrosły w ciągu trzech miesięcy do maja o 7,3 proc. w ujęciu rocznym. To największa dynamika w historii, jednak statystycy ostrzegają, że dane są zniekształcone przez wpływ pandemii. Według szacunków ONS, realny wzrost płac wyniósł od 3,9 do 5,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane