Brytyjskie spółki drożeją dzięki zapowiedzi łagodzenia ograniczeń

  • Paweł Makosz
opublikowano: 23-02-2021, 13:39

Zorientowane na rynek krajowy akcje brytyjskich spółek drożeją po ogłoszeniu przez premiera Borisa Johnsona planu ponownego otwarcia gospodarki.

Indeks FTSE 250 wzórsł o 1,4 proc. na londyńskiej giełdzie po tym jak Johnson zapowiedział stopniowe łagodzenie ograniczeń.

Jason Alden

W ciągu kilku godzin od informacji o planie przywrócenia swobód w podróżach międzynarodowych EasyJet zyskał 12 proc. wartości notując czterokrotny wzrost sprzedaży biletów lotniczych.

W tym samym czasie TUI zyskał 7,3 proc., a Wizz Air 5,9 proc. Wzrosła również wartość Ryanaira i właściciela British Airways.

– Liczba zarezerwowanych biletów pokazuje, że sygnał ze strony rządu o umożliwieniu podróży był tym, na co czekali brytyjscy konsumenci - powiedział dyrektor generalny EasyJet Johan Lundgren.

Detalista WH Smith odnotował wzrost 8,2 proc., podczas gdy właściciel grupy hoteli i restauracji Whitbread 4,9 proc.

– Obserwujemy gwałtowne przyspieszenie w ponownym otwarciu handlu - powiedział Karim Moussalem z Cantor Fitzgerald Europe w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane