Brzoska gotów objąć akcje spółki z GPW

opublikowano: 25-10-2021, 19:50

Rafał Brzoska złożył wstępną, niewiążącą ofertę objęcia nowych akcji spółki Medicalgorithmics.

Oferta dotyczy przeprowadzenia transakcji objęcia nowych akcji uprawniających do 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki, bezpośrednio przez Inwestora lub za pośrednictwem wskazanego przez niego podmiotu.

W ramach oferty biznesmen proponuje udzielenie spółce zabezpieczonej pożyczki na kwotę do 20 mln USD, wypłacanej w transzach, konwertowanej na akcje spółki uprawniające do 50 proc. głosów na WZ spółki. Zabezpieczenie pożyczki stanowiłyby udziały w Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC oraz na prawach własności intelektualnej, w tym praw własności przemysłowej, grupy kapitałowej spółki.

Realizacja transakcji zależy od spełnienia się określonych warunków m.in. od wyniku badania due diligence czy uzyskania zgody organów korporacyjnych spółki i UOKiK na objęcie akcji spółki.

Według szacunków stron realizacja kolejnego etapu, czyli badania due diligence będzie trwała około 4-6 tygodni, podał Medicalgortighmics.

“Zarząd Spółki wskazuje, że wycena wskazana w Niewiążącej Ofercie jest wyceną Inwestora i na dzień dzisiejszy Zarząd nie weryfikuje jej podstaw ani zasadności wskazanej kwoty. Inwestor zastrzegł, że wycena przedstawiona w Niewiążącej Ofercie może zostać odpowiednio skorygowana w razie weryfikacji i analizy informacji i danych na dalszym etapie procesu i znajdzie odzwierciedlenie w ofercie wiążącej” - dodano.

Zarząd spółki zaznacza, że rozpoczęcie negocjacji nie powoduje porzucenia zamiaru realizacji planów dotyczących pozyskania kapitału z emisji akcji serii H czy poszukiwania potencjalnych inwestorów mogących objąć obligacje spółki.

“Ostateczna decyzja co do źródeł finansowania zależeć będzie od warunków rynkowych, wyników negocjacji prowadzonych z inwestorem czy kosztu dostępnego finansowania i zostanie podjęta zgodnie z najlepszym interesem spółki i jej akcjonariuszy” - dodano.

Medicalgorithmics to dostawca rozwiązań do diagnostyki kardiologicznej. Wartość rynkowa spółki to 80 mln zł. Jej notowania w 3 miesiące spadły o jedną trzecią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane