BSK: fuzja już przesądzona

Beata Tomaszkiewicz
29-06-2001, 00:00

BSK: fuzja już przesądzona

Akcjonariusze Banku Śląskiego zdecydowali wczoraj na walnym zgromadzeniu o emisji akcji skierowanej do inwestora strategicznego i o połączeniu spółki z polskim oddziałem ING.

Na WZA Banku Śląskiego przeszły bez protestów wszystkie propozycje zarządu. Akcjonariusze uchwalili między innymi emisję 3,75 mln akcji spółki, wycenionych na 265 zł każda. Całość emisji obejmie inwestor strategiczny — ING Bank — w zamian za włączenie do BSK polskiego oddziału ING.

W wyniku emisji kapitał akcyjny banku ulegnie podwyższeniu o 37,5 mln zł, o czym również zdecydowali akcjonariusze spółki. Udział Holendrów natomiast wzrośnie o prawie 10 proc., do 85 proc.

Ponadto dokonano szeregu zmian w statucie BSK. Zdecydowano między innymi o połączeniu BSK z ING Polska i zmianie nazwy banków na ING BSK. Formalnie do fuzji pomiędzy bankami ma dojść w październiku tego roku. Zdecydowanie wzmocni się tym samym pozycja banku na rynku.

Połączenie pozwoli także na znaczne redukcje kosztów, wprowadzenie nowych produktów, rozbudowanie sieci placówek w centrum i na północy kraju, a także na rozwój nowoczesnych, elektronicznych kanałów dystrybucji.

Wczoraj akcjonariusze zatwierdzili także sprawozdanie z działalności spółki za zeszły rok i udzielili skwitowania radzie i zarządowi banku. Ponadto w wyniku odwołania pięciu członków rady o połowę zmniejszono jej liczebność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BSK: fuzja już przesądzona