BT uruchamia telefonię sieciowo-komórkową

Polska Agencja Prasowa SA
15-06-2005, 12:23

Brytyjski operator telekomunikacyjny BT Group Plc ogłosił w środę, że uruchamia system telefonii hybrydowej, w którym jeden i ten sam aparat może działać zarówno w sieci przewodowej, jak i komórkowej.

Brytyjski operator telekomunikacyjny BT Group Plc ogłosił w środę, że uruchamia system telefonii hybrydowej, w którym jeden i ten sam aparat może działać zarówno w sieci przewodowej, jak i komórkowej.

    W ramach nowej usługi BT (British Telecom), nazwanej BT Fusion, aparat telefoniczny będzie w domu bądź biurze realizował połączenia za pośrednictwem stałej sieci kablowej, natomiast z chwilą zabrania go z tych miejsc przestawiać się będzie automatycznie na przekaz komórkowy.

    "Po raz pierwszy klienci będą mogli otrzymać to co najlepsze z dwóch sfer w jednej usłudze - łącząc dogodność i cechy telefonu komórkowego z cenami i jakością połączeń kablowych"  - powiedział Ian Livingston, szef zajmującego się akwizycją działu   BT Retail.

    Jak deklaruje BT, w ramach usługi Fusion opłata za połączenie na terytorium Wielkiej Brytanii wynosić będzie 5,5 pensów za maksymalnie godzinę poza najbardziej obciążonym czasem i 3 pensy za minutę w godzinach telekomunikacyjnego "szczytu".  

    Dominujący na brytyjskim rynku telefonii przewodowej BT poinformował, że oferuje nową usługę w dwóch wariantach abonamentowych za 9,99 funtów i 14,99 funtów miesięcznie. Korzystać z niej będą mogli klienci, którzy mają kablowe łącze BT oraz wykupiony pakiet usług internetowych BT Broadband za 24,99 funtów miesięcznie.

    Klienci BT Fusion otrzymają bezpłatnie jeden aparat telefoniczny Motorola v560 oraz urządzenie bazowe, przełączające go automatycznie na system komórkowy.

    Usługa BT Fusion zostanie początkowo udostępniona 400 klientom, jej szerokie rozpowszechnianie rozpocznie się we wrześniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / BT uruchamia telefonię sieciowo-komórkową