Budapeszteńskie lotnisko znów na sprzedaż

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-10-2005, 16:28

Na Węgrzech rozpisano w piątek kolejny przetarg na budapeszteński port lotniczy Ferihegy. Tym razem oferty na zakup lotniska może złożyć kilka firm, które w poprzednim, unieważnionym przetargu dostały się na tzw. krótką listę.

Na Węgrzech rozpisano w piątek kolejny przetarg na budapeszteński port lotniczy Ferihegy. Tym razem oferty na zakup lotniska może złożyć kilka firm, które w poprzednim, unieważnionym przetargu dostały się na tzw. krótką listę.

    Przedmiotem przetargu jest 75 proc. udziałów w porcie lotniczym minus jedna akcja. Do 14 listopada czas na złożenie ofert mają: niemiecki koncern budowlany Hochtief, operator portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem Fraport, brytyjska firma BAA i australijska Macquarie. Z konkurencji wycofała się spółka Copenhagen Airports, pierwotnie bardzo zainteresowana węgierskim lotniskiem, ponieważ została ostatnio przejęta przez Macquarie.

    Węgierski sąd najwyższy unieważnił we wrześniu poprzedni przetarg, zaskarżony przez radę zakładową Ferihegy, z którą nie przeprowadzono wymaganych konsultacji. Według niepotwierdzonych doniesień najwyższa oferta opiewała wówczas na 1,59 mld euro.

    Tym razem zaniedbanie nadrobiono, chociaż rada zakładowa narzeka, że rozmowy były "czysto formalne".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane