Budimex płaci nawet 2 tys. zł za znalezienie odpowiedniego pracownika

opublikowano: 23-10-2018, 14:26

Największa polska firma budowlana jest pierwszą w branży, która płaci za pomoc w znalezieniu pracowników, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że prawie co druga firma w Polsce ma problem ze znalezieniem nowych pracowników. Zwraca uwagę, że problem dotyczy szczególnie firm budowlanych.

Budownictwo
Zobacz więcej

Budownictwo fot. TP, Puls Biznesu

Budimex, który jest największym pracodawcą na rynku budowlanym w Polsce, rekrutuje pracowników przez agencje, wewnętrzne rekomendacje i ogłoszenia. Spółka ogłosiła, że będzie płacić nawet 2 tys. zł każdemu, kto pomoże jej znaleźć osobę na specyficzne miejsce pracy. Budimex, którego właścicielem jest hiszpański Ferrovial, planuje zatrudnić 1,1 tys. osób do końca przyszłego roku.

Reuters przypomina, że w czerwcu prezes Budimexu szacował iż branża budowlana potrzebuje dodatkowych 100 tys. pracowników aby poradzić sobie z rosnącą liczbą projektów publicznych. 

We wtorek Główny Urząd Statystyczny podał, że stopa bezrobocia spadła we wrześniu do 5,7 proc. z 5,8 proc. w sierpniu. Ekspertka Konfederacji Lewiatan Monika Fedorczuk powiedziała PAP, że w jej ocenie bezrobocie spadnie jeszcze w październiku i listopadzie. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu