Budimex sięgnie po koncesję na parking we Wrocławiu

ANP
opublikowano: 27-05-2011, 00:00

Tylko jedna firma zdecydowała się podjąć rękawicę. Temat już zna od podszewki.

Tylko jedna firma zdecydowała się podjąć rękawicę. Temat już zna od podszewki.

Do dwóch razy sztuka. Tak można podsumować starania władz wrocławskiej Hali Stulecia (właścicielami są miasto, Urząd Marszałkowski i państwa), którzy ponownie próbują wyłonić wykonawcę inwestycji wartej 60 mln zł. Chodzi o budowę podziemnego, dwukondygnacyjnego parkingu wraz z częścią naziemną. Przedsięwzięcie ma być realizowane w modelu koncesji (tryb partnerstwa publiczno-prywatnego). W środę upłynął termin składania wniosków.

— Wniosek złożył giełdowy Budimex. Jeśli będzie prawidłowy, wyznaczymy termin pierwszych negocjacji, które powinny pójść szybko, bo firma zna temat — mówi Daniel Czerek z Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Hala Ludowa.

Budimex startował w podobnym przetargu rok temu i wówczas był jedną z czterech firm ubiegających się o zlecenie . Przetarg jednak unieważniono. Jak podały władze Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Hala Ludowa, kandydaci zrezygnowali z powodu zapisu mówiącego o całkowitym sfinansowaniu inwestycji przez koncesjonariusza. I tym razem strona publiczna nie przewiduje dopłat.

— Ponowny start świadczy o naszym zainteresowaniu formułą PPP. Mamy nadzieję, że po etapie negocjacji będziemy mogli złożyć ostateczną ofertę — mówi Krzysztof Kozioł, rzecznik Budimeksu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Budimex sięgnie po koncesję na parking we Wrocławiu