Budimex urósł po wynikach

KZ
opublikowano: 12-10-2017, 22:00

Według wstępnych wyników za trzeci kwartał zysk netto Budimexu urósł o 35 proc., do 142 mln zł.

Ledwie tydzień temu Dariusz Blocher, prezes Budimeksu, narzekał na szybko rosnące koszty pracy oraz problemy z dostępnością pracowników i materiałów, tymczasem według wstępnych wyników za trzeci kwartał zysk netto urósł o 35 proc., do 142 mln zł. Powód to zwiększenie rentowności segmentu budowlanego i wyższej sprzedaży mieszkań.

— To, co najbardziej zaskakuje, to właśnie wzrost rentowności, która była na poziomie 11 proc. w trzecim kwartale 2016 r. — skomentowali analitycy Haitonga, cytowani przez agencję Bloomberg.

Zdaniem Tomasza Dudy, analityka Erste, po bardzo dobrych wynikach za trzeci kwartał są spore szanse na to, że w górę pójdą prognozy całoroczne. Konsens oczekiwań analityków zakłada 6,3 mld zł przychodów spółki w 2017 r. (wzrost o 14 proc. r/r), 575 mln zł EBITDA (+8 proc.) i 453 mln zł zysku netto (+10 proc.). Raport za trzeci kwartał Budimex opublikuje 25 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane