Budimex wykonawcą rozbudowy „Żelaznego Mostu” dla KGHM

PAP
opublikowano: 12-04-2018, 18:23
aktualizacja: 12-04-2018, 18:25

KGHM Polska Miedź rozpoczyna rozbudowę Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych "Żelazny Most", który położony jest w gminie Polkowice. Inwestycję wartą 578 mln zł zrealizuje firma Budimex, która została wyłoniona w przetargu.

Prace związane z przystosowaniem zbiornika do rozbudowy rozpoczęły się w ubiegłym roku.„Żelazny Most” zostanie rozbudowany o tzw. Kwaterę Południową. Pozwolenie na budowę zostało wydane na początku marca tego roku, a prace ruszą w najbliższych dniach – podała w czwartek miedziowa spółka w komunikacie prasowym.

Pierwszy etap inwestycji ma się zakończyć w drugiej połowie 2020 r. Całość budowy zostanie zakończona do końca grudnia 2021 r. – podano.

Jak podkreślono OUOW "Żelazny Most" jest integralnym elementem procesu technologicznego stosowanego w KGHM. Jego rozbudowa ma zagwarantować spółce bezpieczne funkcjonowanie w zagłębiu miedziowym przez następne dziesięciolecia.

„Analizy optymalnego rozwiązania projektu rozbudowy OUOW +Żelazny Most+ prowadzone były od 2016 roku. Wybraliśmy najlepsze rozwiązania pod względem zachowania bezpieczeństwa społecznego, środowiska, jak i całego ciągu produkcyjnego KGHM” – powiedział cytowany w komunikacie Rafał Pawełczak, prezes zarządu KGHM Polska Miedź, odpowiedzialny za rozwój i inwestycje.

„Żelazny Most” to największy w Europie zbiornik odpadów poflotacyjnych. Eksploatacja zbiornika rozpoczęła się w 1977 r. Dziś jego powierzchnia to niemal 1400 ha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Budimex wykonawcą rozbudowy „Żelaznego Mostu” dla KGHM