Budinpol Gdy deweloperzy ograniczają inwestycje, czas na prywatne domy

BAW
opublikowano: 15-12-2008, 00:00

LIDERZY W REGIONACH DOLNOŚLĄSKIE

2

Budinpol ponownie wśród najlepszych Gazel Biznesu w województwie dolnośląskim. Rok temu zajął trzecie miejsce, w tym roku uplasował się wyżej.

Czternaście lat temu Alicja i Piotr Stankowie założyli niewielką hurtownię budowlaną. Obecnie firma z Wrocławia zatrudnia 63 osoby.

Według właścicieli Budinpolu, pogłębiający się kryzys finansowy zachwieje płynnością wielu odbiorców — rynek wymusza większą ostrożność i konieczność dopasowania wewnętrznych procedur kredytowania kontrahentów. Właściciele firmy zaznaczają jednak, że mimo zawirowań na rynkach finansowych perspektywy dla branży budowlanej pozostają korzystne.

— Chociaż inwestorzy strategiczni ograniczają budowy, szansę na własny dom ujrzeli inwestorzy indywidualni. Tanieją materiały budowlane, a spowolnienie gospodarki powoduje, że niczego nie brakuje. Można się spodziewać, że dzięki firmom rzemieślniczym i inwestorom prywatnym utrzyma się duży popyt na materiały — podkreślają Stankowie.

Sytuacja wymaga jednak elastyczności i szybkich reakcji na potrzeby rynku. Dlatego Budinpol dba o szeroką ofertę materiałów całorocznych i sezonowych.

20

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane