Budowa księgi popytu na akcje Biotonu zakończyła się sukcesem

Polska Agencja Prasowa SA
04-03-2005, 11:57

Budowa księgi popytu na akcje Biotonu zakończyła się sukcesem. Inwestorzy instytucjonalni zadeklarowali chęć nabycia większej liczby akcji niż oferowanych 12,8 mln sztuk.

Budowa księgi popytu na akcje Biotonu zakończyła się sukcesem. Inwestorzy instytucjonalni zadeklarowali chęć nabycia większej liczby akcji niż oferowanych 12,8 mln sztuk.

    "Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów book buildingu. Oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem i wystąpiła dość duża nadsubskrypcja" - powiedział PAP wiceprezes Biotonu Piotr Wielesik.    W związku z dużym zainteresowaniem akcjami Biotonu cena emisyjna została ustalona na 2,75 zł, czyli w górnej granicy przedziałucenowego ustalonego wcześniej na 2,25-2,75 zł.

    Bioton oferuje 16 mln akcji nowej emisji serii C. Oferowane inwestorom akcje stanowią 8,99 proc. kapitału akcyjnego spółki.  W transzy inwestorów instytucjonalnych oferowanych jest 12.800.000 akcji, a w transzy detalicznej 3.200.000 akcji.

     Zapisy w transzy detalicznej oraz transzy inwestorów instytucjonalnych potrwają od 4 do 7 marca.

    Bioton, który produkuje rekombinowaną insulinę ludzką i antybiotyki, planuje debiut na warszawskiej giełdzie w połowie marca.

    Celem emisji jest uzyskanie środków na rozwój portfela produktów biotechnologicznych i infrastruktury produkcyjnej. Część środków Bioton chce przeznaczyć na inwestycje kapitałowe, aby wzmocnić swoją pozycję na rynkach zagranicznych.

    Bioton zamierza przeznaczyć 40 proc. wpływów z emisji akcji na zakup 24 proc. udziałów w firmie SciGen. Wartość tej transakcji to maksymalnie 31 mln zł. SciGen ma licencję na sprzedaż insuliny na rynku azjatyckim i australijskim. Dzięki tej inwestycji Bioton będzie mógł zaistnieć na tych rynkach.

    Bioton prognozuje w 2005 roku wzrost skonsolidowanego zysku netto do 28 mln zł z 5,8 mln zł w 2004 roku. Natomiast przychody grupy mają w tym roku zwiększyć się do 154 mln zł z 128,8 mln zł w 2004 roku. Bioton chce też zwiększyć skonsolidowany zysk operacyjny do 37 mln zł z 16,6 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Budowa księgi popytu na akcje Biotonu zakończyła się sukcesem