Budowa Manufaktury może ruszyć

Adam Brzozowski
06-03-2003, 00:00

Łódź. Francuska spółka Apsys spodziewa się, że już w połowie marca rozpocznie prace przy budowie centrum handlowo-rozrywkowo-kulturalnego Manufaktura, wartości 800 mln zł. Firma czeka obecnie na wydanie przez Jerzego Kropiwnickiego, prezydenta Łodzi, pozwolenia na budowę. Ma to nastąpić do 20 marca.

Decyzja uwarunkowana jest wynikami negocjacji, jakie z Apsysem prowadzą urzędnicy miejscy oraz lokalni przedsiębiorcy. Powołano cztery zespoły negocjatorów. Mają one na celu m.in. wynegocjowanie zleceń dla łódzkich firm budowlanych oraz uzyskanie wsparcia od inwestora na wypadek spadku rentowności działalności w lokalach kupców z ul. Piotrkowskiej, po uruchomieniu kompleksu.

Manufaktura powstanie w XIX-wiecznych zakładach Poznańskiego. W obiekcie znajdą się: galeria handlowa, multiplex, muzeum techniki i nauki, muzeum historii miasta oraz centrum promocji mody. Inwestorem jest należąca do firmy Apsys spółka Horyzont.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Budowa Manufaktury może ruszyć