Budowa terminalu na Okęciu ulegnie opóźnieniu

opublikowano: 13-07-2004, 15:02

Na wniosek konsorcjum budującego nowy terminal lotniczy na Okęciu termin zakończenia prac został przesunięty na 15 kwietnia 2006 roku. Może to oznaczać kary finansowe dla wykonawców projektu - poinformowali przedstawiciele Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.

"Wniosek o zmianę terminu został złożony przez konsorcjum Ferrovial Agroman, Budimeksu i Estudio Lamela z uwagi na opóźnienie w otrzymaniu zezwolenia na budowę" - powiedział dyrektor rozbudowy portu lotniczego Andrzej Rogiński.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z wykonawcą projektu konsorcjum Ferrovial Agroman SA, Budimex SA i Estudio Lamela SL zakończenie prac miało nastąpić w listopadzie 2005 roku.

Przedstawiciele Portów Lotniczych nie wykluczają, że w związku z opóźnieniami w pracach budowlanych możliwe jest nałożenie kary finansowej na odpowiedzialne za budowę terminalu konsorcjum.

"W zawartej umowie są przewidziane różne rodzaje kar za opóźnienia. Jednak czy kara będzie nałożona w tym przypadku, może się wyjaśnić nawet tuż przed zakończeniem inwestycji" - powiedziała Edyta Mikołajczyk, rzeczniczka PP Porty Lotnicze.

Przedstawiciele Portów Lotniczych nie ujawnili wysokości przewidzianych w umowie z konsorcjum potencjalnych kar, powołując się na tajemnicę handlową.

Budowa Terminalu 2 jest jedną z największych inwestycji realizowanych w sektorze infrastrukturalnym. Wartość kontraktu wynosi około 199 mln dolarów. Nowy terminal będzie miał około 100 tys. m2 powierzchni. Będzie można w nim obsłużyć 6,5 mln pasażerów, a cały Port Lotniczy im. F. Chopina osiągnie przepustowość około 10 mln pasażerów rocznie.

pbr/ osz/ itm/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Budowa terminalu na Okęciu ulegnie opóźnieniu