Budowana trasa S3 połączona z autostradą A4

  • PAP
opublikowano: 07-05-2018, 21:24
aktualizacja: 07-05-2018, 21:40

Od poniedziałku kierowcy mogą korzystać z połączenia autostrady A4 z nowobudowaną trasą S3 na węźle Legnica Południe. W ramach tymczasowej organizacji ruchu udostępniono również ponad sześciokilometrowy odcinek nowej ekspresówki do węzła Legnica Zachód.

Jak poformowała PAP Magdalena Szumiata, rzeczniczka wrocławskiego oddziału GDDKiA, wykonawca fragmentu drogi ekspresowej S3 - konsorcjum firm Budimex i Ferrovial Agroman – wdrożył w poniedziałek tymczasową organizację ruchu. „Polega ona na włączeniu do ruchu części północnej węzła autostradowego Legnica Południe i udostępnieniu kierowcom dwóch jezdni S3 na odcinku o długości ok. 6,5 km” - podała Szumiata.

Jak wyjaśniła rzeczniczka, kierowcy mogą poruszać się dwoma jezdniami nowej drogi ekspresowej na odcinku od węzła Legnica Zachód przy ul. Chojnowskiej do węzła Legnica Południe, który łączy się z autostradą A4. „Na węźle Legnica Południe otwarto relację: Legnica – Wrocław – Legnica oraz Legnica – Jędrzychowice – Legnica. Część południowa węzła, tj. w kierunku na Jelenią Górę jest nadal zamknięta” - przekazała rzeczniczka.

Szumiata poinformował również, że na 15-kilometrowym odcinku nowej S3 – od miejscowości Chróstnik do węzła Legnica Zachód - ruch przełożono z jezdni prawej na jezdnię lewą.

Budowa 80-kilometrowego odcinka S3 z Nowej Soli (Lubuskie) do Legnicy ma się zakończyć 15 czerwca. „Nie jest to jednak równoznaczne z oddaniem trasy do użytkowania. O terminie oddania do ruchu będziemy informować około połowy czerwca” - dodała rzeczniczka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu