Budowlana grupa przyznaje: są straty

opublikowano: 22-08-2018, 07:31

Budowlana grupa Erbud przedstawiła wstępne wyniki za I półrocze 2018 r. Jak przyznano, zakończyło się ono stratą.

"W toku prac nad raportem okresowym Zarząd ocenił, że konieczne jest przeszacowanie marż na realizowanych kontraktach zarówno w kraju jaki za granicą" - podano.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Przyczyną jest postępujący wzrost cen materiałów oraz usług podwykonawców. Dotyczy to kontraktów kalkulowanych i zawieranych w latach 2015-2016. Na ujemny wynik ma również wpływ ostateczne rozliczeniem dziewięciu kontraktów budowlanych (sześć realizowanych w kraju przez emitenta oraz trzech kontraktów realizowanych w przez spółkę zależną - GWI GmbH). Jednocześnie zarząd postanowił utworzyć rezerwę w wysokości 5 mln zł na ewentualne straty, które mogą zostać spowodowane niewypłacalnością jednego ze zleceniodawców.

Na poziomie skonsolidowanym, mimo wzrostu przychodów o 24 proc. do 960 mln zł, zysk brutto na sprzedaży wyniesie zaledwie 10 mln zł (o 83 proc. mniej r/r), a strata operacyjna 40,5 mln zł (było 14,8 mln zł zysku). Strata netto szacowana jest na 30 mln zł (było 7 mln zł zysku). 

Erbud przedstawi pełny raport 5 września. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu