Budowlanka kusiInternetem

Marek Druś
opublikowano: 21-03-2001, 00:00

Budowlanka kusiInternetem

Z pięciu spółek notowanych w systemie ciągłym, wchodzących w skład branży materiałów budowlanych, jedynie Irena może pochwalić się wzrostem wartości akcji w skali roku. Jej udziały zdrożały ponad 2,5-krotnie. Po drugiej stronie znajduje się Lentex, którego akcje są dzisiaj warte połowę tego co rok wcześniej.

Obecny kurs Huty Szkła Irena jest w dużym stopniu efektem sporu, toczącego się między głównymi udziałowcami spółki: Minexem i rodziną Kieleckich. Doszło do tego, że KPWiG będzie musiała przed WZA Ireny rozstrzygnąć o podziale głosów w spółce.

Sytuacja Lentexu jest równie ciekawa. Do końca marca ma być wiadomo, czy dojdzie do planowanej fuzji spółki z Novitą.

Intrygująco zapowiada się początek roku dla Atlantisu i Yawalu. Obie spółki postanowiły poszerzyć swoją dotychczasowa działalność i dały się uwieść branży medialnej.

Yawal deklarował na inwestycje w nową działalność 50 mln zł. Atlantis już w sierpniu ubiegłego roku zapowiadał alians z dużym inwestorem zagranicznym, z którym miał wejść w Internet.

W związku z pogorszeniem koniunktury, plany te zostały zweryfikowane. Choć Atlantis zmierza konsekwentnie do celu, kupując m.in. udziały w spółkach posiadających koncesje telekomunikacyjne oraz gromadzi środki na przyszłe inwestycje, o dużym inwestorze zagranicznym nie ma już mowy. Inna sytuacja jest w Yawalu. Spółka prawdopodobnie ograniczy swoje medialne plany do pośredniego inwestowania w branżę, sprzedając część swoich wcześniejszych nabytków Chemiskórowi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Budowlanka kusiInternetem