Budvar idzie po rekord

ANP
opublikowano: 25-01-2011, 00:00

To ma być najlepszy pod względem sprzedaży rok w historii producenta stolarki.

To ma być najlepszy pod względem sprzedaży rok w historii producenta stolarki.

Spółka zajmująca się m.in. produkcją okien z PVC i drewna, po trudnym okresie, gdy na koniec 2009 r. odnotowała stratę w wysokości 1,93 mln zł, wreszcie wychodzi na prostą.

— W minionym roku udało nam się zrealizować plan poprawy sprzedaży i umocnienia pozycji na rynku. Liczę na to, że rok będzie bez straty — mówi Marek Trzciński, prezes Budvaru i jego główny udziałowiec.

Pod koniec lutego spółka opublikuje raport z IV kw. 2010 r. Wówczas okaże się, czy Budvarowi udało się odrobić straty. Dzięki comiesięcznym raportom o sprzedaży wiadomo już, że przychody w 2010 r. sięgnęły 65,8 mln zł (plus 21 proc. wobec tego samego okresu w 2009 r.).

— Nie publikujemy prognoz, ale zakładam, że ten rok będzie rekordowy pod względem przychodów i przekroczy z dużym zapasem dotychczasową najwyższą sprzedaż — 68 mln zł, którą zanotowaliśmy w 2007 r. Liczę, że ten rok i lata następne będą też czasem solidnych zarobków Budvaru — dodaje Marek Trzciński.

Wynikom pomoże eksport, który zapewnił 42 proc. ubiegłorocznych przychodów Budvaru. Prezes spółki ma nadzieję, że uda mu się utrzymać podobny poziom sprzedaży zagranicznej w tym roku.

— Dlatego zamierzamy zwiększać pozycję na najbardziej rentownych rynkach Austrii, Włoch i Niemiec. Tam osiągamy wyższe ceny, a jedną z cenionych tam wartości jest terminowość dostaw — ujawnia prezes.

Optymistycznie zapatruje się także na rynek krajowy, który jego zdaniem powinien nieznacznie wzrosnąć wobec 2010 r. Dlatego firma przymierza się do inwestycji w park maszynowy.

— Planujemy przeznaczyć 1,5 mln zł na inwestycje w zakup maszyn do wyrobów aluminiowych — mówi Marek Trzciński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy