Budżet KGHM jeszcze poczeka

GRA
opublikowano: 27-01-2009, 00:00

Rada nadzorcza KGHM nie zatwierdziła budżetu na 2009 r. Zrobi to na jednym z najbliższych posiedzeń.

Rada nadzorcza KGHM nie zatwierdziła budżetu na 2009 r. Zrobi to na jednym z najbliższych posiedzeń.

Do czasu zamknięcia tego wydania nie zakończyło się posiedzenie rady nadzorczej KGHM. Plan obrad zakładał m.in. prezentację budżetu na 2009 r.

— Odbyła się dyskusja nad budżetem i członkowie rady zasugerowali wprowadzenie paru poprawek. Zostaną uwzględnione w dokumencie, a do jego zatwierdzenia dojdzie prawdopodobnie na jednym z najbliższych posiedzeń. To praktyka podobna do tej z poprzednich lat, kiedy to budżet zatwierdzano na drugim lub trzecim spotkaniu rady nadzorczej — powiedział nam wczoraj Przemysław Ziółek z biura prasowego KGHM.

O szacunkach dotyczących zysku KGHM w 2009 r. rynek spekuluje już od zeszłego tygodnia, a na kolejne doniesienia kurs reaguje gwałtowną huśtawką. Najpierw Reuters podał, że zysk wyniesie zaledwie kilkadziesiąt milionów złotych, co spowodowało spadek notowań o 10 proc. w trakcie jednej sesji. Wczoraj "Parkiet" doniósł z kolei, że najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada 0,5-1 mld zł zysku. Kurs zareagował wzrostem aż o 12 proc.

Poza budżetem nadzór KGHM miał się wczoraj zapoznać ze strategią koncernu na najbliższe kilka lat. Właśnie od tego punktu zaczął obrady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu