Budżet KGHM już gotowy

ES
opublikowano: 17-12-2007, 00:00

W piątek rada nadzorcza ma zatwierdzić budżet na 2008 r., plany strategiczne i dać zgodę na sprzedaż walcowni Łabędy.

W piątek rada nadzorcza ma zatwierdzić budżet na 2008 r., plany strategiczne i dać zgodę na sprzedaż walcowni Łabędy.

Członkowie rady nadzorczej KGHM mają długą listę spraw do zatwierdzenia. Na zaplanowanym na 21 grudnia ostatnim w tym roku posiedzeniu zajmą się strategicznymi sprawami spółki. Zarząd prezesa Krzysztofa Skóry na ostatni moment zostawił przedstawienie przyszłorocznego budżetu koncernu. Członkowie rady mają też przyjąć plan ekonomiczny na lata 2008-12 z szacunkami dotyczącymi wydatków inwestycyjnych. Wiadomo, że najwięcej pieniędzy firma przeznaczy na prace związane z nowymi pokładami nazywanymi Głogów Głęboki Przemysłowy. Z dotychczasowych informacji wynika, że 2008 r. ma być rokiem inwestycji. Aż 36 proc. z 16 mld zł wydatków zaplanowanych do roku 2016 przypada bowiem na lata 2007-08.

Zarząd przedstawi też opracowanie dotyczące strategii na lata 2008-10, wskazujące dziedziny, w które KGHM ma inwestować. Rada ma również zatwierdzić sprzedaż walcowni Łabędy przez KGHM Ecoren. Sprawa budzi wiele kontrowersji. Członkowie rady reprezentujący załogę uważają, że przedsiębiorstwo powinno pozostać pod skrzydłami Polskiej Miedzi, bo jest ważnym strategicznym partnerem koncernu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane