Buffett i Gates wzbogacili się najbardziej

ŁO
31-12-2016, 21:05

Najbogatsi ludzie świata stali się w zeszłym roku jeszcze bogatsi. Inwestor Warren Buffett mimo 86 lat jest w rewelacyjnej formie.

Fortuna Warrena Buffetta urosła w 2016 r. o 10,8 mld USD, najbardziej spośród miliarderów notowanych na liście Bloomberg Billionaires Index. Drugie miejsce zajął Bill Gates, któremu przybyło 8,9 mld USD, a trzecie Harold Hamm, potentat branży naftowej, którego portfel wzbogacił się o 8,1 mld USD.  

Warren Buffett
Zobacz więcej

Warren Buffett

fot. Bloomberg

Buffett zyskuje dzięki giełdowym notowaniom spółki Berkshire Hathaway, której wartość przekroczyła w grudniu poziom 400 mld USD, a rośnie wyraźnie od wyborów prezydenckich w USA. W listopadzie poszła w górę o 9,9 proc., najmocniej od marca 2009 r. Rynek ocenia, że Berkshire będzie jednym z największych beneficjentów polityki prezydenta Donalda Trumpa, m.in. zapowiadanej reformy podatków.  

Amerykańscy miliarderzy na razie zyskują na wygranej Trumpa, choć większość z nich popierała w wyborach Hilary Clinton. Mark Cuban, miliarder i właściciel koszykarskiej drużyny Dallas Mavericks przestrzegał w maju, że w przypadku wygranej Trumpa indeksy giełdowe polecą mocno w dół.  

W czołowej 10 bogaczy, których majątki urosły w ostatnim roku najbardziej są spadkobierczynie koncernu Mars, giganta branży spożywczej, w którego portfolio znajdują się takie marki, jak Snickers, Milky Way, Orbit i Uncle Ben’s.

Marijke, Valerie, Pam i Victoria rozdzieliły pomiędzy siebie pakiet akcji należący do zmarłego w tym roku ojca Forresta E. Marsa Jr.  

W globalnym rankingu najbogatszych ludzi nadal najlepszy jest Bill Gates, którego majątek szacowany jest przez agencję Bloomberg na ponad 90,6 mld USD. Kolejne miejsca zajmują Buffett, Amancio Ortega, Jeff Bezos i Mark Zuckerberg.

Miliarderzy, którzy w 2016 r. wzbogacili się najbardziej 

kwoty podane w miliardach dolarów

1. Warren Buffett 10,8

2. Bill Gates 8,9

3. Harold Hamm 8,1

4. Marijke Mars 7,8

5. Valerie Mars 7,8

6. Pam Mars-Wright 7,8 

7. Victoria Mars 7,8

8. Bernard Arnault 7,3

9. Jeff Bezos 5,7

10. Vladimir Lisin 5,6

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Buffett i Gates wzbogacili się najbardziej