Buffett: Plan Obamy da pozytywne efekty, ale nie od razu

MD
opublikowano: 19-01-2009, 21:16

Nikt nie nadawałby się bardziej do  kierowania państwem niż Barack Obama, powiedział słynny inwestor Warren Buffett, ale zastrzegł, że na poprawę sytuacji gospodarczej trzeba będzie poczekać.

Buffett uważa, że plan stymulacji amerykańskiej gospodarki, szykowany przez ekipę Obamy przyniesie pozytywne efekty. Nie pojawią się one jednak natychmiast.

- Będziemy mieli lekarstwo podawane w dawkach, jakich wcześniej nie widzieliśmy, ale nie będzie ono dawało natychmiastowych efektów. Potrwa trochę aż gospodarka nabierze rozpędu. Nie należy zatem oczekiwać cudów już w lutym, marcu, czy kwietniu. To się nie stanie – powiedział Buffett.

Słynny inwestor nie wyklucza, że do końca roku w USA stopa bezrobocia będzie dwucyfrowa. Podkreśla jednak, iż nie obawia się, że sytuacja gospodarcza będzie równie zła, jak podczas Depresji z lat 30. Buffett optymistycznie ocenia zdolność gospodarki amerykańskiej do wyjścia z kryzysu.

- Prawda jest taka, że robiliśmy to wcześniej i zrobimy to teraz. Ale nie zawsze przebiegało to gładko. W końcu, od 1776 roku nigdy nie opłacało się obstawiać przeciwko Ameryce – powiedział.

MD, CNBC

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane