Buffett postawił na amerykańskie linie lotnicze

opublikowano: 15-11-2016, 07:45

Warren Buffett zainwestował w amerykańskie linie lotnicze, które w 2007 roku nazwał „dziurą bez dna”.

W opublikowanych właśnie danych wynika, że w trzecim kwartale Berkshire Hathaway, wehikuł inwestycyjny słynnego inwestora, kupował akcje American Airlines, United Continental i Delta Air Lines. Już po zakończeniu kwartału media informowały, że Buffett zainwestował także w Southwest Airlines. Wiadomość o kupnie akcji czterech wymienionych linii lotniczych przez słynnego inwestora spowodowała, że ich kurs rósł o 5-7 proc. w handlu międzysesyjnym.

Wyświetl galerię [1/2]

Warren Buffett

Bloomberg

Buffett znany był dotychczas z negatywnej oceny inwestycji w linie lotnicze. To w dużym stopniu skutek jego własnej porażki, kiedy po kupnie pakietu US Airways w 1989 roku dużo na tym stracił.

Ujawnione dane za trzeci kwartał wskazują, że Buffett sprzedawał w jego trakcie akcje m.in. Walmart, największej w USA sieci supermarketów. Utrzymał natomiast stan posiadania w banku Wells Fargo, który w ostatnim czasie był negatywnym bohaterem mediów po ujawnieniu, że jego pracownicy manipulowali wynikami tworząc łącznie nawet 2 mln fałszywych rachunków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu