Buffett przyznaje, że przepłacił za Kraft Heinz

opublikowano: 25-02-2019, 13:36

Warren Buffett przyznał, że mógł źle ocenić pewne aspekty Kraft Heinz.

- Pomyliłem się w paru sprawach jeśli chodzi o Kraft Heinz – przyznał Buffett w CNBC. – Przepłaciliśmy za Kraft – dodał legendarny inwestor.

Warren Buffett
Zobacz więcej

Warren Buffett fot. Bloomberg

Buffett podkreślił, że to wciąż „cudowny biznes”, który zarabia 6 mld USD brutto na ok. 7 mld USD trwałych aktywów.

- Ale my i niektórzy nasi poprzednicy, zapłaciliśmy 100 mld USD w aktywach trwałych. Więc dla nas musi zarabiać 107 mld USD, a nie 7 mld USD, które biznes osiąga – stwierdził.

Słynny inwestor zastrzegł, że nie zamierza sprzedawać akcji piątego koncernu spożywczego świata. Podkreślił, że z racji dużego zaangażowania w spółkę jego wehikułu inwestycyjnego Berkshire Hathaway, byłoby to trudne.

W 2013 roku Buffett połączył siły z brazylijskim funduszem 3G Capital w celu przejęcia Heinz. W 2015 roku doprowadzili do fuzji spółki z Kraft Foods Group inwestując 49 mld USD.

Berkshire Hathaway odpisał 3 mld USD inwestycji w Kraft Heinz. Spółka Buffetta ujawniła to po tym jak wartość rynkowa Kraft Heinz spadła o 27 proc. w piątek po odpisaniu 15 mld USD wartości marek, a także ujawnieniu, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd prowadzi dochodzenie w sprawie praktyk księgowych firmy. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu