Buffett: rodzice muszą uczyć dzieci zarządzania pieniędzmi

KŁ, CNBC
opublikowano: 25-11-2013, 15:38

Legendarny inwestor i prezes Berkshire Hathaway, Warren Buffett, apeluje, by rodzicie wcześnie zaczynali uczyć dzieci umiejętności finansowych, informuje CNBC.

Zobacz więcej

Warren Buffett, fot. Bloomberg

- Myślę, że rodzice powinni zaczynać uczyć dzieci jak ważne jest zarządzanie finansami  już w młodym wieku. Czasami rodzice czekają z nauką aż dziecko stanie się nastolatkiem i dopiero zaczynają rozmawiać o zarządzaniu pieniędzmi, a mogę już to robić gdy dziecko jest w przedszkolu  – powiedział.

Buffett poważnie traktuje edukację najmłodszych , dlatego stworzył animowany serial dla dzieci “Tajemniczy Klub Milionerów”.

- Wiele lat temu zbadano jak przewidzieć czy ktoś odniesie sukces biznesowy w przyszłym życiu. Odpowiedź okazała się prosta. Okazuje się, że wiek w jakim uruchamiamy pierwszy biznes ma wpływ na sukces w życiu – wyjaśnił.

Buffett często podkreśla, że nauczył się jak ważne są oszczędności od swojego ojca, gdy sam był dzieckiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu