Buffett szykuje się na duże przejęcie i wyznacza swojego następcę

KŁ, Moneynews.com
27-02-2012, 10:18

Prezes Berkshire Hathaway powiedział, że “czai się” na dużą akwizycję, po tym jak jego największe spółki zależne odnotowały rekordowe zyski w 2011 r. W weekend guru inwestorów wyznaczył również swojego następcę

“Berkshire chce przejąć jakąś dużą działalność, która przyczyniłaby się do dalszego wzrostu firmy”, napisał Buffett w dorocznym liście do akcjonariuszy.

Wyrocznia z Omaha w ubiegłym roku kupiła producenta lubrykantów, zainwestował 5 mld USD w Bank of America i kupił udziały warte 10 mld USD w International Business Machines obstawiając tym samym ożywienie amerykańskiej gospodarki.

W weekend Warren Buffett wyznaczył również osobę, która zastąpi go, gdy on przestanie już pełnić funkcję prezesa Berkshire Hathaway, co miało na celu uspokojenie inwestorów podeszłym już wiekiem prezesa. Nazwisko następcy słynnego inwestora pozostaje jednak tajemnicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Moneynews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Buffett szykuje się na duże przejęcie i wyznacza swojego następcę