Czytasz dzięki

Buffett: w Omaha USA nadal ma rating AAA

MD
opublikowano: 06-08-2011, 15:14

- Nie rozumiem tego. W Omaha USA wciąż ma rating AAA. Gdyby był rating "poczwórne A" dałbym go właśnie Stanom – skomentował obniżenie ratingu USA Warren Buffett, jeden z najbardziej znanych na  świecie inwestorów, określany mianem "Wyroczni z Omaha".  

Berkshire Hathaway, wehikuł inwestycyjny Buffetta, ma dużą ekspozycję na dług USA, ale legendarny inwestor zapewnia, że nie zamierza sprzedawać obligacji swojego kraju. Buffett nie ma dużych obaw co do skutków obniżki ratingu USA. Do tego stopnia, że twierdzi, iż nie będzie to miało znacznego wpływu na rynki w poniedziałek.

- Jeśli nic innego się nie stanie, to znaczy, jeśli inne czynniki nie ulegną zmianie, np. nie wypłyną nowe problemy w Europie, nie będzie to miało większego znaczenia – powiedział Buffett w telewizji Fox. – Pomyślcie. USA według mojej wiedzy nie mają długów w innej walucie niż dolar amerykański, którego mogą drukować do woli. Jeśli mówimy jednak o inflacji, to inna kwestia – dodał.

Berkshire także stracił rating AAA podczas ostatniego kryzysu finansowego. Obecnie tylko cztery amerykańskie spółki mają najwyższą ocenę wiarygodności kredytowej: Microsoft, Exxon, Johnson & Johnson i Automatic Data Processing.

MD, businessinsider


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane