Buffett zyskał już prawie 950 proc. na BYD

opublikowano: 11-10-2017, 13:56
aktualizacja: 11-10-2017, 13:58

BYD, chiński producent aut elektrycznych, w którego zainwestował m.in. słynny Warren Buffett, zdrożał o 55 proc. przez miesiąc.

W tym tygodniu kurs BYD osiągnął na giełdzie w Szanghaju najwyższą wartość od 52 tygodni. Akcje spółki zaczęły drożeć na początku września kiedy ogłoszono rozłożony na wiele lat plan wstrzymania w Chinach produkcji i sprzedaży aut napędzanych paliwami kopalnymi. Przewiduje on, że do 2025 roku wyprodukowane w Chinach auta o napędzie hybrydowym i elektrycznym muszą stanowić co najmniej 70 proc. krajowej sprzedaży.

Warren Buffett, BYD
Zobacz więcej

Warren Buffett, BYD fot. Bloomberg

Angus Chan, analityk Bocom International podkreśla, że inwestycja w BYD jest o tyle atrakcyjna, że spółka oprócz produkcji aut elektrycznych robi również akumulatory do ich napędu.

Powody do zadowolenia z pewnością może mieć słynny inwestor Warren Buffett. We wrześniu 2008 roku jego Berkshire Hathaway kupił 9,9 proc. akcji BYD za 232 mln USD. Obecnie wartość pakiety sięga już 2,2 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu