Bugała rezygnuje z pracy w PKN Orlen

  • PAP
opublikowano: 09-02-2018, 20:25
aktualizacja: 09-02-2018, 20:26

Podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen - napisała w piątek na Twitterze Ewa Bugała, rzeczniczka PKN Orlen. Dodała, że spotkała ją bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków.

Bugała zaznaczyła, że rezygnuje z wszelkich przysługujących jej odpraw.

W środę płocki koncern informował, że od czwartku Bugała będzie rzecznikiem prasowym PKN Orlen. Spółka wyjaśniła, że z funkcją rzecznika powiązane jest stanowisko dyrektora, co wynika ze struktury organizacyjnej koncernu. Na stronie PKN Orlen znajduje się informacja, że Bugała sprawuje funkcję "rzecznika prasowego/dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej".

Zatrudnienie Ewy Bugały w Orlenie było szeroko komentowane w mediach. Wielu komentatorów zarzucało jej, że nie ma odpowiednich kompetencji do sprawowania funkcji dyrektora.

W piątek na Twitterze nowa rzeczniczka PKN Orlen napisała, że jej kompetencje potwierdzi praca. "Proszę państwa o szansę i czas, żebym mogła się na niej skupić" - czytamy. Bugała odniosła się też do swego wcześniejszego wpisu na Twitterze z tego dnia, który spotkał się z krytycznymi opiniami. "Mój poprzedni wpis rzeczywiście mógł zabrzmieć zbyt mocno, ale chodziło o pojawiające się groźby i oszczerstwa pod moim adresem" - napisała.

We wcześniejszym wpisie Bugały czytamy: "W związku z falą nieprawdziwych informacji na mój temat kieruję do mojego biogramu na oficjalnej stronie @PKN_ORLEN. Działania mające na celu podważenie moich kompetencji i wizerunku spotkają się z odpowiednią reakcją naszych prawników".

Ewa Bugała w biogramie zamieszczonym na stronie Orlenu była przedstawiana jako "wieloletnia dziennikarka, z Telewizją Polską związana od 2012 do 2018 roku". "Ostatnio pełniła funkcję kierownika redakcji serwisów informacyjnych TVP Info, szefowej i prowadzącej autorski program +Nie da się ukryć+, a także reporterki głównego wydania +Wiadomości+" - czytamy.

"+Nie da się ukryć+ był jednym z najchętniej oglądanych programów TVP Info (bardzo szybko osiągnął oglądalność na poziomie 0,5 – 1 mln), regularnie wygrywał walkę o widza z konkurencyjnymi stacjami. Gdy Ewa Bugała była kierownikiem serwisów informacyjnych TVP Info, stacja zwiększyła oglądalność nawet o 35 procent (w październiku 2017 roku względem analogicznego miesiąca ubiegłego roku)" - czytamy w biogramie.

 

Zatrudnienie Ewy Bugały w Orlenie było szeroko komentowane w mediach. Wielu komentatorów zarzucało jej, że nie ma odpowiednich kompetencji do sprawowania funkcji dyrektora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane