Bujak: przesuwanie posiedzeń RPP wiosną oznaczało znaczące zmiany w polityce pieniężnej

  • PAP
opublikowano: 03-11-2020, 13:05

Przesuwanie posiedzeń Rady Polityki Pieniężnej wiosną oznaczało znaczące zmiany w polityce pieniężnej. Czy tak samo będzie tym razem?- napisał we wtorek na Twitterze główny ekonomista PKO BP Piotr Bujak.

"Agencje informacyjne podają, że posiedzenie RPP zostaje przełożone z 4 na 6 listopada. Przesuwanie (skracanie) posiedzeń Rady wiosną (koordynacja działań z rządem) oznaczało znaczące zmiany w polityce pieniężnej. Czy tak samo będzie tym razem?" - czytamy na Twitterze.Bujak odnosi się w ten sposób do informacji PAP Biznes potwierdzonej przez rzecznika prasowego NBP Jacka Majcherka o przesunięciu posiedzenia RPP z 4 na 6 listopada.Rzecznik NBP nie podał powodów przesunięcia terminu.Majcherek poinformował także, że publikacja minutes RPP z października została przesunięta na 10 listopada.Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu 8 kwietnia obniżyła wszystkie stopy procentowe o 50 pb. Po obniżce stopa referencyjna wynosi 0,50 proc. w skali rocznej.

PiotrBujak, główny ekonomista PKO BP
Fot. Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane