Bukiel: Prezes NFZ proponuje 800 mln zł na podwyżki

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-04-2006, 16:37

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzy Miller zaproponował 800 mln zł na podwyżki dla pracowników ochrony zdrowia jeszcze w tym roku - powiedział w czwartek dziennikarzom przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel.

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzy Miller zaproponował 800 mln zł na podwyżki dla pracowników ochrony zdrowia jeszcze w tym roku - powiedział w czwartek dziennikarzom przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel.

Obecnie w resorcie zdrowia trwają negocjacje dyrektorów szpitali z Podkarpacia z NFZ. Związkowcy opuścili już spotkanie.

"Wychodzimy średnio zadowoleni. Teraz wszystko zależy od dyrektorów placówek, którzy muszą zdecydować, czy uwierzyć w obietnice prezesa Funduszu i wziąć odpowiedzialność za to, że są one wiarygodne" - powiedział Bukiel.

Dodał, że jeśli dyrektorzy przyjmą proponowane przez NFZ pieniądze i podpiszą porozumienie z pracownikami, to strajk na Podkarpaciu może być zakończony nawet w piątek. Jeśli nie będzie takiego porozumienia, to strajk będzie trwał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bukiel: Prezes NFZ proponuje 800 mln zł na podwyżki