Bułgaria chce organizować wyścig Formuły 1 z cyklu Grand Prix

PAP
opublikowano: 08-12-2008, 12:52

Prezes bułgarskiej Federacji Motorowej ogłosił w poniedziałek, że 15 grudnia złoży aplikację do Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) w sprawie organizacji wyścigu Formuły 1.

"Biorąc pod uwagę bardzo rygorystyczne przepisy FIA, to będzie trudne zadanie do wykonania, ale jestem przekonany, że nam się uda" - powiedział prezes bułgarskiej federacji, Bogdan Nikołow, który 15 grudnia ma się spotkać z wiceprezesem FIA Berniem Ecclestonem i na jego ręce złożyć kandydaturę.

Według planów bułgarskich działaczy rywalizacja kierowców Formuły 1 mogłaby się toczyć na torze budowanym właśnie na przedmieściach Plewen, w północnej części kraju.

To część prawdziwej ofensywy Bułgarii w sportach motorowych, bowiem w 2010 roku będzie organizatorem jednej z eliminacji rajdowych mistrzostw świata, a w 2011 r. ma też gościć wyścig zaliczany do motocyklowych MŚ w klasach MotoGP, 250 ccm i 125 ccm. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Bułgaria chce organizować wyścig Formuły 1 z cyklu Grand Prix