Bułgaria dogadała się z Rosją ws. silników do MiG-29

PAP
opublikowano: 09-11-2016, 20:28

Bułgaria podpisała w środę porozumienie z rosyjskim koncernem RSK MiG o zakupie 10 nowych silników do bułgarskich myśliwców MiG-29 - poinformował w wywiadzie telewizyjnym premier Bojko Borysow. Nie podał szczegółów umowy.

Poinformował jednak, że jej wartość to 42 mln lewów (21 mln euro) i że zawarto ją bezpośrednio z producentem.

„Nie ma w tym porozumieniu Polaków” – dodał. Podał również, że trwają negocjacje z rosyjskimi producentami w sprawie przekazania licencji na remont w Bułgarii posiadanych przez nią silników samolotów wojskowych MiG i Su. „Będziemy mieli 15 myśliwców” – oświadczył Borysow.

Remonty będą dokonywane w zakładach Awionams, znajdujących się w bazie lotnictwa wojskowego Graf Ignatiewo pod Płowdiwem; zakłady te sprywatyzowano w ubiegłej dekadzie i na ich ponowne upaństwowienie w tym roku budżet wyasygnował 70 mln lewów (35 mln euro) - poinformował premier.

W październiku 2015 r. Bułgaria i Polska podpisały umowę międzyrządową w sprawie zapewnienia wsparcia logistycznego dla samolotów MiG-29. Pierwszy etap przewidywał remont sześciu silników i ma być zakończony do końca tego roku. Następnym etapem miała być kompleksowa modernizacja samolotów. Wyniki rozmów na ten temat nie są znane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Bułgaria dogadała się z Rosją ws. silników do MiG-29