Bułgarski ubezpieczyciel podwoił kapitał, by móc wejść do Polski

opublikowano: 13-12-2017, 13:26
aktualizacja: 13-12-2017, 13:28

Bułgarska spółka ubezpieczeniowa Euroins poinformowała o podwojeniu kapitału do 32,5 mln lewa poprzez emisję nowych akcji, donosi serwis SeeNews.

Euroins poinformował, że po podwyższeniu kapitału w pełni spełnia wymagania unijnej dyrektywy Solvency II, uzależniającej wysokość kapitału od wielkości ryzyka podejmowanego przez ubezpieczyciela. SeeNews przypomina, że w poniedziałek bułgarski nadzór finansowy ogłosił odmowę przesłania informacji do polskiej Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie zamiaru rozpoczęcia przez Euroins działalności na polskim rynku. Jako powód podał to, że ubezpieczyciel nie spełnia minimalnych wymagań kapitałowych.

Zobacz więcej

youtube.com

Euroins wyemitował 16 mln akcji o wartości nominalnej 1 lewa, która jest także ceną sprzedaży. Akcje objął większościowy akcjonariusz spółki, Euroins Insurance Group, który jest z kolei częścią grupy finansowo-ubezpieczeniowej Eurohold Bulgaria.
 
W połowie czerwca Asen Christov, szef Eurohold Bulgaria zapowiadał ekspansję ubezpieczyciela w regionie.

- Naszym celem jest uczynienie Euroins Insurance Group największym niezależnym graczem na rynku ubezpieczeniowym wschodniej Europy – deklarował wówczas w rozmowie z SeeNews. 

Euroins działa obecnie w Bułgarii, Rumunii, Macedonii,  Grecji i na Ukrainie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, seenews.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / Bułgarski ubezpieczyciel podwoił kapitał, by móc wejść do Polski