Czytasz dzięki

Bullard: inflacja może być większa niż oczekuje Wall Street

opublikowano: 18-09-2020, 17:39

James Bullard, szef Fed w St. Louis dał do zrozumienia, że inflacja w nadchodzących kwartałach może okazać się większa niż oczekuje rynek finansowy.

- Tak naprawdę myślę, że jesteśmy w momencie gdzie możemy już zobaczyć jakąś inflację  - powiedział Bullard podczas wirtualnej dyskusji zorganizowanej przez Boeing Center for Supply Chain Innovation na Uniwersytecie Waszyngtońskim.

James Bullard, fot. Bloomberg
James Bullard, fot. Bloomberg
None
None

Fed sygnalizował, że pozwoli inflacji na przekroczenie cel wyznaczonego na 2 proc. Przyjęto to ze sceptycyzmem, bo bank centralny miał wcześniej problem ze zbliżeniem poziomu dynamiki cen do wyznaczonego celu. Bullard powiedział jednak, że jest szereg czynników, które mogą spowodować większą dynamikę cen. Przede wszystkim bardzo luźna polityka monetarna, wielki deficyt budżetowy i możliwa presja „wąskich gardeł” w związku ze spodziewanym 30 proc. zannualizowanym tempem wzrostu w trzecim kwartale.

- Myślę, że możemy zobaczyć większą inflację niż mieliśmy w czasie przed pandemią, kiedy była bardzo stłumiona – powiedział szef Fed w St. Louis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane