Bullard: nie ma mowy o obniżce stóp w USA

opublikowano: 29-03-2019, 07:18

Szef Fed w St. Louis James Bullard jest przekonany, że spowolnienie widoczne w danych makro będzie trwało krótko, dlatego nie ma mowy o obniżeniu stóp procentowych.

 - Mieliśmy przypływ słabszych danych, ale nadal uważam, że to tymczasowe – powiedział Bullard. – Myślę, że odbicie w drugim kwartale to trafna prognoza – dodał.

James Bullard, szef Fed z St. Louis
Zobacz więcej

James Bullard, szef Fed z St. Louis Bloomberg

Szef Fed w St. Louis, który nie głosuje w FOMC w tym roku, uznał mówienie o obniżce stóp w USA za „przedwczesne”.

- Myślę, że trzeba przyjrzeć się danym bliżej – podkreślił.

Bullard, według którego pierwszy kwartał gospodarki USA będzie słaby powiedział, że jaśniejszy obraz jej stanu w drugim kwartale będzie dopiero w lipcu.

Odnosząc się do niedawnego odwrócenia krzywej rentowności obligacji USA szef Fed w St. Louis powiedział, że nie jest to ważny sygnał „sam w sobie”.

- Myślę, że trzeba by mieć szerszy zakres spreadów odwróconych, szczególnie 2- i 10-latek i musiałoby to trwać dłużej, miesiące, a nawet kwartały, zanim można by powiedzieć, że to negatywny sygnał w takim sensie, jaki miało historycznie – powiedział Bullard.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA