Bullard optuje za wstrzemięźliwością ws. podwyżki stóp

Tadeusz Stasiuk
10-04-2017, 08:54
aktualizacja: 10-04-2017, 08:55

Szef Banku Rezerwy Federalnej z St. Louis, James Bullard powtórzył swoje przekonanie, że nie ma pośpiechu w podnoszeniu stóp procentowych w USA, donosi Reuters.

W opinii oficjela, amerykańska gospodarka nadal znajduje się w okresie relatywnie niskiego wzrostu oraz niskiej produktywności, które mogą mogą dominować w najbliższej przyszłości. To – w opinii Bullarda – wymaga cierpliwości ze strony Fed i nie podejmowania ryzyka związanego ze zbyt szybkim zaostrzeniem polityki monetarnej.

Zobacz więcej

James Bullard, szef Fed z St. Louis fot. Bloomberg

Odnosząc się do zapowiedzi i deklaracji prezydenta Donalda Trumpa, Bullard stwierdził, że jakiekolwiek zmiany podatkowe lub fiskalne prawdopodobnie nie będą miały wpływu na perspektywę wzrostu gospodarczego, przynajmniej do przyszłego roku.

 

Dopóki dynamika rozwoju nie wejdzie na wyższy poziom, dopóty amerykańskie władze monetarne nie mają powodu by podwyższać docelową stopę procentową. Pośpiech w tym przypadku nie jest wskazany, gdyż nieroztropna podwyżka może zagasić ciągle niesatysfakcjonujące ożywienie w gospodarce – powiedział Bullard podczas wizyty w Australii. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Bullard optuje za wstrzemięźliwością ws. podwyżki stóp