Czytasz dzięki

Bullard: "zamknięcie" koronawirusa to nie recesja, ale inwestycja w przetrwanie

opublikowano: 22-03-2020, 18:59

Zdaniem Jamesa Bullada, szefa Banku Rezerw Federalnych z St. Louis, w normalnych czasach, ogromne bezrobocie i załamanie produkcji gospodarczej byłoby tragiczne i wywołało recesję. Epidemia koronawirusa, choć koszmarna w swoich skutkach, „pozwoli” na zwiększenie inwestycji w zdrowie publiczne, która kładzie fundament pod szybkie odbicie, donosi Reuters.

Bullard twierdzi, że potencjalne uderzenie w amerykańską gospodarkę o wartości 2,5 bln USD jest zarówno konieczne, jak i możliwe do opanowania, jeśli urzędnicy będą działać szybko i zdecydowanie.

Zobacz więcej

James Bullard, szef Fed z St. Louis

Bloomberg

Taki pogląd jednego z szefów Fed, patrząc na to co się dzieje na globalnych rynkach i życiu codziennym, może wydawać się niekonwencjonalny, ale Bullard twierdzi, że obecnie wdrażane środki „zamykające” są niezbędne do skrócenia przebiegu pandemii.

Muszą też być połączone z ogromnym wsparciem rządu federalnego, aby utrzymać populację poprzez zbliżającą się izolację i sprawić, by gospodarka zaczęła podnosić się tam, gdzie ją przerwała.

Odnosząc się do środków jakie władze chcą przeznaczyć na walkę ze skutkami pandemii powiedział, że że rząd federalny powinien pożyczyć i rozdać je ludziom i firmom.

Jest to całkowicie wykonalne w celu ograniczenia szkód gospodarczych – twierdzi oficjel. Dodał, że „…jest zaplanowane i zorganizowane częściowe zamknięcie gospodarki USA. Ograniczamy produkcję celowo, aby spełnić wytyczne zdrowotne ... Dlatego należałoby przenieść dochód do dotkniętych gospodarstw domowych”.

Nazwijmy to ulgą pandemiczną – orzekła Bullard.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane