Bumar sojusznikiem Impexmetalu

Magdalena Graniszewska, KAP
opublikowano: 09-07-2008, 00:00

Spółki podpisały umowę o współpracy i wspólnych inwestycjach. Zerkają na zagraniczne rynki.

Spółki podpisały umowę o współpracy i wspólnych inwestycjach. Zerkają na zagraniczne rynki.

Bumar, państwowy holding zbrojeniowy, szuka nowych kontraktów eksportowych na rynkach obronnych. Potrzebuje jednak partnerów, którzy wesprą jego działania. Wczoraj spółka podpisała umowę o sojuszu inwestycyjnym z Impexmetalem z grupy Romana Karkosika.

— Stawiamy na ekspansję zagraniczną, ale potrzebujemy do niej partnerów przemysłowych, takich jak np. Impexmetal. Działanie w pojedynkę byłoby droższe i ryzykowne — mówi Edward Nowak, prezes Bumaru.

Jego zdaniem, modelowa współpraca może wyglądać tak, że Bumar zdobędzie kontrakt zbrojeniowy, np. w Indochinach, Ameryce Południowej lub Afryce, któremu będzie towarzyszyć projekt offsetowy zaproponowany przez partnera. W przypadku Impexmetalu może chodzić np. o inwestycje w surowce lub handel metalami.

— To jednak projekt bardzo długoterminowy, a inicjatorem przedsięwzięcia jest Bumar — mówi Piotr Szeliga, prezes Impexmetalu.

Bumar chce mieć kilku takich partnerów. Rozmawia jeszcze z trzema firmami z branży surowcowej, notowanymi na giełdzie.

— Rozmowy są na wstępnym etapie — twierdzi Edward Nowak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska, KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu