Bundesbank chce głowy Sarrazina

MWIE, MarketWatch
opublikowano: 03-09-2010, 13:44

Niemiecki bank centralny podejmie kroki zmierzające do odwołania przez prezydenta kontrowersyjnego członka rarządu banku, Thilo Sarrazina.

Jak poinformowano w czwartek, zarząd Bundesbanku jednogłośnie postanowił złożyć do prezydenta Christiana Wolffa wniosek o odwołanie Sarrazina. Bankier centralny naraził się na ostrą krytykę, kiedy w swojej nowej książce wezwał do zmiany polityki imigracyjnej, w tym do ograniczenia prawa do korzystania przez imigrantów z pomocy społecznej. Część jego uwag o muzułmanach i żydach uznano za rasistowskie.

Sarrazin już wcześniej znany był z kontrowersyjnych wypowiedzi. W marcu stwierdził, że Grecja powinna ogłosić niewypłacalność jeśli nie będzie w stanie refinansować długu, a nieco ponad miesiąc temu radził cieplej się ubrać tym, których nie stać na ogrzewanie swoich mieszkań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, MarketWatch

Polecane