Bundesbank ostrzega przed zawyżonymi cenami nieruchomości

opublikowano: 25-11-2021, 16:10

Wiceprezes Bundesbanku Claudia Buch powiedziała, że ​​prawie 90 proc. niemieckich gospodarstw domowych spodziewa się dalszego wzrostu cen nieruchomości w Niemczech. Jej zdaniem, obecne stawki są zawyżone o ok. 10-30 proc.

“Nowym zjawiskiem, jest to, że przeszacowania są bardziej rozpowszechnione i występują także poza dużymi miastami. Prawie 90 proc. gospodarstw domowych spodziewa się, że ceny będą nadal rosły” - powiedziała Claudia Buch w rozmowie z CNBC.

Ostatni przegląd przeprowadzony przez Bundesbank wykazał, że niemieccy pożyczkodawcy powinni budować bufory kapitałowe. Istnieją obawy, że w związku z obecną sytuacją banki nie oszacowują prawidłowo wartości zabezpieczenia, a zatem są bardziej narażone na przyszłe korekty cen.

“Stabilność sektora mogłaby być zagrożona, gdyby wzrost wolumenu i cen kredytów zbiegł się w czasie z pogorszeniem zdolności kredytobiorców do obsługi swojego zadłużenia“ - zauważył niemiecki bank centralny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane