Bundesbank: spowolnienie gospodarki Niemiec będzie czasowe

opublikowano: 18-02-2019, 12:23

Bank centralny Niemiec ocenia, że gospodarka kraju będzie zmagała się z przeciwnościami w pierwszym półroczu, ale spodziewane spowolnienie będzie czasowe, pisze Reuters.

W czwartym kwartale największa gospodarka Europy znalazła się w stagnacji. Bundesbank ocenia, że słabe zamówienia przemysłu, pogarszające się wskaźniki nastrojów oraz niskie inwestycje nie pozwalają przypuszczać, że gospodarka odzyskała wigor w zimowych miesiącach.

- Wszystko to sugeruje, że tempo wzrostu gospodarczego pozostaje niskie przynajmniej w pierwszym półroczu tego roku – głosi raport. – Nie ma jednak oznak, że spowolnienie zamieni się w spadek – dodaje.

Bank centralny Niemiec podkreśla, że eksport aut, który zaszkodził gospodarce pod koniec 2018 roku, zaczął się normalizować. Wciąż zdrowy jest rynek pracy, a silny wzrost wynagrodzeń sugeruje wzrost konsumpcji prywatnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy