Bundesbank zapowiada duży wzrost gospodarki Niemiec w ostatnim kwartale

opublikowano: 19-11-2018, 12:45

Niemiecki bank centralny przekonuje, że po słabszym trzecim kwartale w czwartym gospodarka Niemiec odbije w górę, informuje Reuters.

W trzecim kwartale PKB Niemiec spadł o 0,2 proc. To pierwsza zniżka od 2015 roku. Bundesbank wskazuje, że osłabienie miało jedną główną przyczynę. Branżę motoryzacyjną, która miała problemy z dostosowaniem się do nowych standardów testów emisji spalin. 

- Do końca roku gospodarka Niemiec prawdopodobnie doświadczy całkiem mocnej ekspansji – głosi comiesięczny raport Bundesbanku. – Ogólnie zdolności produkcyjne gospodarki będą nadal wykorzystane ponadprzeciętnie – dodaje.

Bank centralny wskazuje na solidny wzrost zatrudnienia i wysoki popyt na pracę. Przyznaje jednak, że globalny wzrost wydaje się słabnąć, co szczególnie widoczne jest w gospodarkach rozwiniętych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu