Czytasz dzięki

Bunglawala: skutki epidemii będą większe niż szacuje rynek

opublikowano: 11-03-2020, 16:05

Shoqat Bunglawala, zarządzający aktywami w Goldman Sachs, który trafnie przewidział ubiegłoroczny wzrost na giełdach, ostrzega, że obecnie rynek akcji nie uwzględnia dostatecznie w cenach możliwych szkód spowodowanych przez epidemię, co może oznaczać jego dalszy spadek.

- Uważamy, że rynek akcji nie uwzględnia w cenach najgorszych skutków wirusa w związku z tym, że działania ograniczające jego rozprzestrzenianie mogą iść coraz dalej, tak jak dzieje się w Chinach i Włoszech – powiedział Bunglawala. – Dlatego widzimy możliwość dalszych spadków – dodał.

Komórka inwestycyjna w Goldman Sachs Asset Management, którą kieruje, zmniejszyła swoją ekspozycję na globalny rynek akcji i przeważa pozycje na rynku obligacji.

- Jeśli wirus nadal będzie się rozprzestrzeniał, a działania mające to ograniczyć będą przedłużane, będzie to miało coraz większy wpływ na globalny wzrost i wyniki spółek – powiedział Bunglawala.

Zwrócił uwagę, że dane makro będą zbyt opóźnione, aby odzwierciedlać pełną skalę szkód powodowanych przez epidemię. Dlatego ważne jest, aby śledzić inne czynniki, jak tempo rozprzestrzeniania się epidemii, działania ograniczające i oznaki rosnących problemów na rynkach finansowych.

- Jeśli zobaczymy stabilizację rozprzestrzeniania się wirusa, możemy przejść z pozycji defensywnych i wykorzystać taktyczne okazje – powiedział Bunglawala.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane