Bunt na pokładzie Ryanaira

opublikowano: 28-03-2014, 13:30

Kiedyś Ryanair chwalił się, że są najbardziej punktualnymi liniami lotniczymi w Europie. Wygląda jednak na to, że standardy nieco się zmieniły. W czwartkową noc ponad 100 pasażerów na rzymskim lotnisku Fiumicino utknęło w samolocie irlandzkich linii na ponad pięć godzin, informuje portal The Local.

Samolot miał wylecieć o godz. 21:50 na Sycylię do Palermo. Godziny jednak mijały i pasażerowie zaczęli protestować. W końcu jedna pasażerka źle się poczuła i wymagała pomocy medycznej.

- Nikt nam nie wyjaśnił powodu opóźnienia. Ciągle informowano nas jedynie o dalszym opóźnieniu lotu – powiedział jeden z pasażerów.

Informacja o opóźnieniu nie dotarła najwyraźniej do samych linii lotniczych, które na swojej stronie poinformowały, że samolot wystartował i wylądował o czasie.

Samolot wystartował ostatecznie tuż przed godz. 3:00 i wylądował w Palermo 40 min później.

To nie pierwszy raz w tym roku, gdy Ryanair musiał stawić czoła protestom na pokładzie. W styczniu, doprowadzeni do granic wytrzymałości pasażerowie, głównie Francuzi, splądrowali samolot i zorganizowali protest okupacyjny. Powodem było zawrócenie do Madrytu samolotu, który miał lecieć do Paryża.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

W piątek w godzinach popołudniowych Ryanair przesłał redakcji "Pulsu Biznesu" oświadczenie w którym wyjaśnił, że przyczyną opóźnienia lotu było uderzenie pioruna, a pasażerowie otrzymali specjalne bony na "odświeżenie" i aktualne informacje poprzez wiadomości tekstowe. Przewoźnik przeprosił za tak ogromną zwłokę.

Poniżej prezentujemy oryginalny komunikat przewoźnika.

“A Ryanair flight from Rome Fiumicino to Palermo (27 Mar) was delayed after the incoming aircraft suffered a lightning strike in Lamezia. Passengers were provided with refreshment vouchers and continuously updated via text messages. Ryanair sincerely apologised to all passengers affected by this unavoidable 5 hr delay.”

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane