Burmistrz Nowego Orleanu: najprawdopodobniej tysiące ofiar śmiertelnych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-08-2005, 20:57

Burmistrz Nowego Orleanu Ray Nagin powiedział w środę, że bilans ofiar w tym mieście, zdewastowanym przez huragan Katrina, to co najmniej setki, a zapewne i tysiące zabitych.

Burmistrz Nowego Orleanu Ray Nagin powiedział w środę, że bilans ofiar w tym mieście, zdewastowanym przez huragan Katrina, to co najmniej setki, a zapewne i tysiące zabitych.

    "Wiemy, że w wodzie znajduje się znaczna liczba zwłok" - powiedział Nagin i dodał, że zwłoki są także na strychach zalanychdomów.

    Spytany wprost o liczbę zabitych, burmistrz powiedział: "Co najmniej setki. Najprawdopodobniej tysiące".

    W Luizjanie w ogóle zrezygnowano na razie z liczenia ofiar śmiertelnych, koncentrując się na ratowaniu żywych, z których wielu czeka na ratowników na dachach zalanych domów.

    Według danych oficjalnych ze środy, w stanie Missisipi huragan Katrina zabił co najmniej 110 ludzi, przy czym mało kto wierzy, że jest to liczba ostateczna.

    Poważnym problemem na obszarach zdewastowanych przez huragan staje się groźba epidemii chorób zakaźnych, jak żółtaczka zakaźna, wywołanych piciem zanieczyszczonej wody i spożywaniem nieświeżej żywności. Dotyczy to zwłaszcza Nowego Orleanu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Burmistrz Nowego Orleanu: najprawdopodobniej tysiące ofiar śmiertelnych