Burmistrz Paryża wypowiada wojnę Airbnb

opublikowano: 12-02-2019, 11:10

Burmistrz Paryża Anne Hidalgo ruszyła na bitwę z serwisem Airbnb umożliwiający krótkoterminowy najem prywatnych nieruchomości. Burmistrz domaga się od firmy rekordowej kary 12,5 mld EUR, by zapobiec przemianie francuskiej stolicy w „muzeum”, informuje thelocal.fr.

Platforma zaostrzyła już zasady najmu w Paryżu, jednak burmistrz jest zdania, że to nie wystarczy, by powstrzymać proces przekształcania miasta “muzeum” zarezerwowane wyłącznie dla turystów. 

Zobacz więcej

Paryż

Bloomberg

- Tak, dla gospodarki dzielenia. Mówię tak paryżanom, wynajmującym swoje mieszkania na kilka dni w roku, chcącym uzyskać mały dodatkowy zysk. Mówię „nie” tym, chcącym się dorobić, niszczącym rynek mieszkaniowy i ryzykującym przekształcenie Paryża w miasto-muzeum – powiedziała Ann Hidalgo.

Hidalgo oskarżyła platformę o łamanie prawa w związku z umieszczeniem w swojej ofercie 1000 domów, które nie zostały wpisane do oficjalnego rejestru miasta. 

Od grudnia 2017 r., każdy chcący wynająć nieruchomość mieszkaniową we Francji na platformie internetowej, musi zarejestrować ten fakt i podać numer zgłoszenia w ogłoszeniu.   

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy