Bush domaga się 80 mld dolarów dodatkowo na finansowanie operacji militarnych

Polska Agencja Prasowa SA
25-01-2005, 06:58

Administracja prezydenta Busha zamierza ogłosić we wtorek, że  będzie domagać się w br. 80 mld dolarów dodatkowo na finansowanie operacji militarnych w Iraku i Afganistanie - ujawniły w poniedziałek źródła w Kongresie.

Administracja prezydenta Busha zamierza ogłosić we wtorek, że  będzie domagać się w br. 80 mld dolarów dodatkowo na finansowanie operacji militarnych w Iraku i Afganistanie - ujawniły w poniedziałek źródła w Kongresie.

Kongres uchwalił już wydatkowanie na te cele w obecnym roku finansowym 25 mld dolarów. Tak więc łączna wysokość wydatków  na operacje militarne w tych krajach oraz na zakupy niezbędnego sprzętu osiągną rekordową wysokość 105 mld dolarów.

Według tych źródeł, 650 mln dolarów rząd USA chce przeznaczyć na pomoc humanitarną, odbudowę zniszczeń oraz operacje wojskowe w krajach Azji zniszczonych przez katastrofalne fale tsunami z grudnia ub. r.

Administracja rozważa również przyznanie Indonezji, najsilniej dotkniętej przez niszczycielski żywioł, ulg w spłacaniuzadłużenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Bush domaga się 80 mld dolarów dodatkowo na finansowanie operacji militarnych