Bush: Putin musi wybrać, czy jego interesy zgadzają się z Zachodem

01-02-2007, 18:31

Prezydent USA George Bush powiedział, że stara się przekonywać rosyjskiego prezydenta Władimira Putina do prozachodniej polityki, ale wybór należy do niego. Podkreślił też, że pozostaje w przyjaznych z nim stosunkach.

Prezydent USA George Bush powiedział, że stara się przekonywać rosyjskiego prezydenta Władimira Putina do prozachodniej polityki, ale wybór należy do niego. Podkreślił też, że pozostaje w przyjaznych z nim stosunkach.

"Prezydent Putin będzie musiał wybrać, podobnie jak jego następcy, czy jego interesy zgadzają się z Zachodem, czy nie. Moim celem jest przekonać go, że się zgadzają. Ale aby do tego doszło, on musi zrozumieć wartości, które są motorem zachodnich społeczeństw" - powiedział Bush w rozmowie z redakcją "Wall Street Journal".

Zapytany, czy nie uważa, że źle ocenił Putina - chodziło o osławioną, szeroko krytykowaną jako naiwną wypowiedź z 2001 r., że "zajrzał w oczy i przejrzał duszę" prezydenta Rosji - Bush zaznaczył, że nie wycofuje swej opinii o nim.

"Władmir Putin dotrzymał słowa we wszystkim, co mi powiedział. I moje stosunki z nim są takie, że mogę wyrazić rozczarowanie, na przykład kiedy szorstko postępuje z krajami bałtyckimi" - powiedział.

Tomasz Zalewski (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bush: Putin musi wybrać, czy jego interesy zgadzają się z Zachodem