Buzek: każdemu rządowi trzeba dać szansę

Polska Agencja Prasowa SA
06-05-2006, 16:27

Były premier Jerzy Buzek powiedział w sobotę w Łodzi dziennikarzom, że każdemu rządowi trzeba dać szansę. Odniósł się w ten sposób do powstałej w piątek nowej koalicji rządowej i nowego rządu, w skład którego weszli m.in. lider Samoobrony Andrzej Lepper i szef LPR Roman Giertych.

Były premier Jerzy Buzek powiedział w sobotę w Łodzi dziennikarzom, że każdemu rządowi trzeba dać szansę. Odniósł się w ten sposób do powstałej w piątek nowej koalicji rządowej i nowego rządu, w skład którego weszli m.in. lider Samoobrony Andrzej Lepper i szef LPR Roman Giertych.

    "Każdemu rządowi trzeba dać szansę. Szkoda, że to trwało tak długo, że straciliśmy już siedem miesięcy, to czas trudny do nadrobienia, ale każdemu trzeba dać szansę" - powiedział.

    Jego zdaniem, z oceną działań nowego gabinetu należy poczekać kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy. Według b. premiera, zawsze jest dużo niewiadomych odnośnie nowej koalicji, którą się tworzy.  

    Buzek zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, iż w Polsce rządzą także ludzie, którzy przez wiele lat zachowywali się nieodpowiedzialnie i trudno, aby Polacy cieszyli się z tego. "Ale poczekajmy, dajmy szansę temu rządowi" - powtórzył.

    Pytany o ewentualne stosunki Polski z Unią Europejską, b. premier stwierdził, że dla UE ważne jest to, aby Polska nadal  wywiązywała się ze swoich zobowiązań i żeby to, co jest ważne dla Polski, było w Unii dobrze przyjmowane. Jako przykład podał fundusze strukturalne, które powinniśmy wykorzystać najlepiej jak można. Buzek wyraził nadzieję, że te sprawy nie będą zagrożone.

    B. premier przyjechał do Łodzi jako gość zjazdu regionalnego Platformy Obywatelskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Buzek: każdemu rządowi trzeba dać szansę